Bendruomeninė platforma www.karasas.lt: vieta, kur persipina mūsų gyvenimai

Draugai, be ilgų įžangų pristatau naują, ilgai puoselėtą ir brandintą projektą — www.Karasas.lt.

Karasas.lt yra savotiška mudviejų su Jurijumi Dobriakovu atrastos bendros realybės (o tiksliau, daugelio bendrų realybių) manifestacija. Tai, kad mes turime begalę bendrų sankirtos taškų ir naudojame daugelį bendrų žvelgimo į pasaulį rakursų, mums jau tapo žinoma seniai ir šis atradimas pirmiausia buvo pažymėtas Ilfo ir Petrovo Huculų gimimu, tačiau projekto Karasas.lt atsiradimo priežastis kita — tai klausimas, kuris kilo bandant susiorientuoti kur kas platesniame kontekste: kas mus vienija Lietuvos (o gal net globalioje) kultūroje, kuria naudojasi daugybė kitų žmonių? Kur yra bendri vardikliai, leidžiantys atpažinti tą “savą žmogų”,  kuris aktyviai ieško patirčių ir atsakymų, kuris žvelgia į jį priglobusią kultūrą šiek tiek iš distancijos, balansuodamas tarp betarpiško įsitraukimo ir kritinių refleksijų bei tuo pačiu išlaikydamas tam tikrą “žmogiškąją perspektyvą”?

Neilgai trukus mums aidu atliepė Kurtas Vonnegutas, kurio knyga — kadaise skaitytas “Katės lopšys” — staiga susumavo daugybę minčių ir klausimų bei pasiūlė aiškų ir įtaigų karaso vaizdinį: “Jei pastebėsi, kad be jokios logiškos priežasties tavo gyvenimas tampa persipynęs su kažkieno kito, — rašo Bokononas, — galimas daiktas, tas žmogus yra iš tavo karaso.” Tebūnie šis mūsų iniciatyvos ašimi tapęs vaizdinys yra literatūrinė fikcija, tačiau nereikia ilgai gilintis į gyvenimą, kad suvoktum, jog fikcija yra mūsų kasdienis būvis — ir kuo fikcija įtaigesnė, tuo ji artimesnė tiesai. Tad niekaip nesiimu prieš žodį “fikcija” rašyti žodelį “tik”.

Karasas.lt yra skirtas jūsų dalyvavimui — mes jame “tik” moderatoriai, iniciatoriai, “vietos dvasios”, arba — jei norite — karaso vampiteriai.

Advertisements
Tagged , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: