Lev Manovich, “Naujųjų medijų kalba” – jau pakeliui į jūsų knygų lentynas

Lev Manovich, “Naujųjų medijų kalba”
Iš anglų k. vertė Tomas Čiučelis
ISBN 978-9955-834-03-8
VšĮ MENE, 2009, Vilnius.

Tai neabejotinai džiugiausia praėjusių metų darbą vainikuojanti žinia, kuri džiugina ne tik mane kaip vertėją, bet ir puikią knygos leidyboje dalyvavusių žmonių komandą: Vytautą Michelkevičių (VšĮ MENE), kalbos konsultantę Liną Michelkevičę, kalbos redaktorę Akvilę Reklaitytę, dizainerę ir maketuotoją Mariją Kisieliūtę — visiems jiems dėkoju už puikų komandinį darbą, kantrybę ir pasišventimą. Nepaisant krizių ir kliūčių, mūsų vizija galiausia įgyvendinta ir ši puiki medijų teoretiko Levo Manovichiaus knyga tapo prieinama ir  lietuvių kalba.

Knygos turinys ir autoriaus įvadas į lietuvišką vertimą (PDF).

Levas Manovichius, naujųjų medijų teoretikas ir menininkas. Gimė Maskvoje, ten studijavo dailę, architektūrą ir informatiką. Niujorko universitete baigė eksperimentinės psichologijos magistrantūrą, Ročesterio universitete (JAV) apgynė vizualumo ir kultūros studijų krypties daktaro disertaciją. Dirba kompiuterinės animacijos, kino ir fotografijos, interaktyvių medijų srityse. Kalifornijos Universiteto San Diege (JAV) Vizualiųjų menų fakultete dėsto skaitmeninio meno istoriją, naujųjų medijų teoriją ir estetiką, vadovauja Kalifornijos telekomunikacijų ir informacinių technologijų institute vykdomam programinės įrangos studijų projektui (lab.softwarestudies.com), skaito paskaitas, veda seminarus ir dirbtuves apie medijų kultūrą visame pasaulyje.

Parašė knygas “Programinė įranga perima vadovavimą” (“Software Takes Command”, 2008), “Juodoji dėžė – baltasis kubas” (“Black Box – White Cube”, 2005) ir gausybę straipsnių apie medijų kultūrą, kartu su Andreasu Kratky išleido interaktyvaus kino DVD “Programinis kinas: navigacija po duomenų bazę” (“Soft Cinema: Navigating the Database”, 2005).

Levo Manovichiaus knyga Naujųjų medijų kalba yra išversta į italų, ispanų, lenkų, slovėnų, latvių, graikų, kinų ir korėjiečių kalbas ir naudojama kaip vadovėlis daugybėje studijų programų visame pasaulyje. Apžvalgininkai apibūdina ją kaip pirmąją išsamią ir reikšmingą naujųjų medijų teoriją.

Knygoje remiamasi meno, dizaino, fotografijos, kino, videografijos, literatūros, telekomunikacijų ir kompiuterijos istorija. Humanitarinių, socialinių ir tiksliųjų mokslų koncepcijas papildo naujos teorinės sampratos, tokios kaip kultūrinė sąsaja, erdvinis montažas ar kinegratografika. Naujųjų medijų kalba bus ne tik paranki priemonė dabarčiai perprasti, bet ir vadovas po dar netyrinėtas teritorijas menininkams, dizaineriams, komunikacijos bei medijų praktikams ir teoretikams. Čia pateikiama daug pavyzdžių ir nuorodų tolesnėms studijoms, o vaizdinga kalba parašytas tekstas patrauks ne tik specialistą, bet ir platesnį skaitytojų ratą.

Malonaus skaitymo!

Publikacija apie knygos išleidimą portaluose balsas.cc, artnews.lt.

Knygos platintojas – leidykla Kitos knygos.

Tagged , ,

One thought on “Lev Manovich, “Naujųjų medijų kalba” – jau pakeliui į jūsų knygų lentynas

  1. […] fotografijos ir medijų meno studijas Vilniaus dailės akademijoje. Verčia straipsnius, knygas (Lev Manovich, „Naujųjų medijų kalba“ (MENE, 2009); Noam Chomsky, „Hegemonija arba išlikimas“ (Kitos knygos, 2010)), publikuoja […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: