“Apgauk mane gerai, arba manipuliacija kaip istorinė tiesa”: ŠMC, spalio 3 d., 18 val.

Vilniuje, ŠMC, tebesitęsiant projektui “Lietuvos fotografija ’08” toliau rengiamos paskaitos ir pokalbiai apie vizualumą, fotografiją, tekstus ir kultūros aktualijas. Penktadienį, spalio 3 d., 18 val. skaitysiu pranešimą “Apgauk mane gerai, arba manipuliacija kaip istorinė tiesa,” kuriuo plėtosiu vizualiosios manipuliacijos tematiką. Tai bus savotiškas manipuliacijos kaip kasdienio reiškinio aktualizavimas dabartinės kultūros kontekste. Įėjimas laisvas.

Nuo pat pirmųjų atvaizdo inkorporavimo į žiniasklaidą dienų, „istorinės akimirkos“ samprata tapo priklausoma nuo daugybės reguliavimo, režisavimo, cenzūravimo veiksnių. Istorija turėjo atrodyti „tikriau“ už pačią tiesą. Dažnai paaiškėja, kad tai, kas „yra matoma“, yra tai, kas „yra rodoma“. Tačiau kas nuo to pasikeičia?
Kalbant apie manipuliaciją medijuojamo atvaizdo turiniu, paprastai turima omenyje technika, kurios pagalba transformuojama tikrovėje esančio referento vaizdinė reprezentacija siekiant pakeisti pačios tikrovės suvokimą. Kitaip tariant, manipuliuoti – tai turėti reikalų su referentu per jo reprezentaciją. Mąstant apie istorinei reprezentacijai skirtą atvaizdą, galima klausti: koks ir kur yra medijuojamo pranešimo turinio referentas ir ką galima vadinti „autentišku“ istorinio įvykio atvaizdu?
Advertisements
Tagged , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: