Parodos “KOMENTARAI@3xpozicija.lt” atidarymas spalio 18d.


Paroda “KOMENTARAI@3xpozicija.lt”- viešo kuravimo internetu rezultatas. Lietuvoje tai naujovė. Nors pagrindinė parodos teminė gairė buvo postfotografija kaip reiškinys, ji galiausiai tapo fotografija kaip taikiniu. Taip nutiko po truputį aiškėjant konceptualiems bei vizualiems parodos kontūrams, kai dalyviai, išsibendravę ir išsikomentavę 3XPOZICIJOS tinklalapyje bei susitikę ”gyvai”, galiausiai apsisprendė dėl savo darbų.
Pats parodos pavadinimas gana aiškiai nurodo į konceptualų parodos pobūdį. Ką gali žinoti, gal tai paprastesnis būdas palaikyti distanciją su estetinės bei etinės kritikos objektu. Kita vertus, jo motyvacija vis tik daugialypė- žmogus su pakankamu analoginiu bei skaitmeniu išsilavinimu
nesunkiai perskaitys jame visus reikalingus kodus ir nuorodas. Kad ir nuorodą į sekančią atvaizdo evoliucijos grandį, turinčią įžūlumo vadintis pranašišku new-media vardu. Tik ši grandis turi ne tiek linijinės pasekmės, kiek kitos dimensijos kokybę bei tarpdisciplininį pobūdį. Ir reikėtų nepamiršti šito lankantis parodoje, kadangi naujoji/jaunoji menininkų karta šiomis kokybėmis vadovaujasi bei su jomis diskutuoja lygiai taip pat, kaip kažkada dagerotipijos šalininkai XIXa. viduryje diskutavo su naująja to meto medija- fotografija.

Parodos dalyviai:

Akvilė Anglickaitė
Arturas Bumšteinas
Tomas Čiučelis
Gintaras Didžiapetris
Lina Kynaitė
Edgaras Marozas
Lina Miklaševičiūtė
Robertas Narkus

Taigi- 2006m. spalio 18 diena,
PROSPEKTO GALERIJA,
Gedimino pr. 43, Vilnius

Žemiau pateiktas tekstas iš http://www.3xpozicija.lt:

3XPOZICIJA tai bendruomenė, kurianti meno ir komunikacijos projektus.Dažniausiai užduodamų klausimų sąrašas D.U.K. (FAQ) padės greičiau susipažinti su pirmuoju projektu. D.U.K. sąrašas buvo spausdinamas pavadinimu “Viešas kuravimas ir eksponavimas “, “7 Meno dienose” (2006 06 23).“3XPOZICIJA“ galima išskleisti kaip “Ekspozicija“:
tai bendruomenė kurianti ekspozicijas: (parodas, renginius, rodymus ir parodymus);
tai projektas(i) apie medijas, kurias vienija ekspozicija (fotografija, videomedija ir t.t.);
tai projektas(i), kurių kuravimo procesas viešai eksponuojamas – vieša ekspozicija;“3XPOZICIJA“ galima išskleisti ir kaip ex (eks) pozicija, t.y. buvusi pozicija, kuri dabar yra jau kita, tai yra nuolatinis pozicijos ieškojimas ir jos kitimo procesas. Pirmasis projektas bandys surasti poziciją postfotografijos reiškinio atžvilgiu.Trumpai apie projektąPirmajame “3XPOZICIJA” projekte tiriama post_fotografinė kultūra pasitelkiant keturias priemones:
Interneto puslapį – el. dienoraštį (weblogą), dokumentuojantį visą parodos kuravimo procesą, mintis bei vaizdus.
Žurnalą “post_Fotografija” (straipsnių ir atvaizdų rinkinys), pristatantį besikeičiančią fotografijos mene ir meno fotografijoje situaciją menotyrininkų tekstais, jaunų menininkų darbais ir interviu su menininkais, kritikais, menotyrininkais, aktyvistais, filosofais bei popkultūrininkais.
Parodą „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) 2006 m. spalio-lapkričio mėnesį.
Parodos katalogą, kuriame bus dokumentuojami ir pristatomi parodoje dalyvaujantys menininkai, interviu su jais bei jų kūriniai ir parodos tematiką nagrinėjantys menotyrininkų tekstai.

Advertisements
Tagged , , , , , , ,

2 thoughts on “Parodos “KOMENTARAI@3xpozicija.lt” atidarymas spalio 18d.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: